Zniesławienie w internecie

obrona podejrzanego o zniesławienieObrona podejrzanego o zniesławienie / zniewagę / pomówienie - Doświadczony, dobry adwokat - obrońca posiadający odpowiednie podejście do spraw karnych, niejednokrotnie okazuje się bezcennym wsparciem dla swojego klienta podejrzanego lub oskarżonego o zniesławienie czy pomówienie.

Rola adwokata w sprawie karnej?

Pomoc adwokata w sprawach karnych  może okazać się nieoceniona. Adwokat z odpowiednim doświadczeniem zawodowym i podejściem w sprawach karnych pomoże :

  • Przeanalizować sprawę i zebrany materiał dowodowy;
  • Obrać właściwą strategię procesową;
  • Ograniczyć  oskarżonemu i jego rodzinie niepotrzebnych nerwów i stresu;
  • Przygotować wnioski dowodowe;
  • Zminimalizować ewentualną dolegliwość karną w postaci np. wynegocjowania korzystnych warunków dobrowolnego poddania się karze;
  • Złożyć stosowne środki zaskarżenia w przypadku wydania  niekorzystnych postanowień czy zarządzeń dla oskarżonego ;
  • Realizować fundamentalne prawa oskarżonego jakimi są prawo do obrony i domniemanie niewinności.

Kiedy skontaktować się z adwokatem w przypadku postawienia zarzutu  za zniesławienie / zniewagę / pomówienie

Najlepiej skontaktować się z wybranym adwokatem od razu po otrzymaniu wezwania na przesłuchanie jako osoba podejrzana, w wypadku gdy otrzymamy informacje o tym, że przeciwko nam może zostać wszczęte postępowanie lub kiedy zostaniemy zatrzymani. Umożliwi to nie tylko uniknięcia błędów ale umożliwi  przygotowanie właściwej taktyki procesowej  i zaoszczędzi stresu podejrzanemu. Ponadto, wczesne nawiązanie współpracy z obrońcą pomoże rozważyć czy faktycznie doszło do zniesławienia, zniewagi czy pomówienia.

Obrona w postępowaniu przygotowawczym

Praca obrońcy w postępowaniu przygotowawczym w sprawach o zniesławienie, zniewagę czy pomówienie obejmuje analizę sprawy, przygotowanie linii obrony,  czynne uczestnictwo w czynnościach procesowych śledztwa lub dochodzenia, takich jak:  przesłuchania świadków.

Obrona w postępowaniu sądowym

Obrońca w toku postępowania sądowego reprezentuje oskarżonego na rozprawach i posiedzeniach. Obrońca bierze czynny udział w przesłuchaniu świadków, weryfikuje zebrany materiał dowodowy i w razie potrzeby składa stosowne wnioski dowodowe.

Obrońca w sprawach karnych

Zniesławienie za pomocą środków masowego przekazu

Jeśli masz więcej pytań dotyczących zniesławienia, zniewagi, pomówienia skontaktuj się z naszym adwokatem. Zajmujemy się reprezentowaniem podejrzanych w sprawach karnych. Numer telefonu, adres korespondencyjny oraz adres e-mail znajdziesz w zakładce KONTAKT. Zapraszamy do siedziby naszej Kancelarii Adwokackiej w centrum Rzeszowa.

Obrońca od spraw karnych Rzeszów