Przestępstwo oszustwa - obrońca Rzeszów

obrona w sprawie o oszustwoObrona w sprawie o oszustwo – art. 286 k.k. - Doświadczony, dobry adwokat posiadający odpowiednie podejście do spraw karnych, niejednokrotnie okazuje się bezcennym wsparciem dla swojego klienta podejrzanego lub oskarżonego o przestępstwo oszustwa tj. art. 286 k.k.

Rola adwokata w sprawach o oszustwo

Pomoc adwokata w sprawach karnych  może okazać się nieoceniona. Adwokat z odpowiednim doświadczeniem zawodowym i podejściem w sprawach karnych pomoże :

  • Przeanalizować sprawę i zebrany materiał dowodowy;
  • Obrać właściwą strategię procesową;
  • Ograniczyć  oskarżonemu i jego rodzinie niepotrzebnych nerwów i stresu;
  • Przygotować wnioski dowodowe;
  • Zminimalizować ewentualną dolegliwość karną w postaci np. wynegocjowania korzystnych warunków dobrowolnego poddania się karze;
  • Złożyć stosowne środki zaskarżenia w przypadku wydania  niekorzystnych postanowień czy zarządzeń dla oskarżonego ;
  • Realizować fundamentalne prawa oskarżonego jakimi są prawo do obrony i domniemanie niewinności.

Kiedy skontaktować się z adwokatem?

W sprawach o oszustwo najlepiej skontaktować się z wybranym adwokatem od razu po otrzymaniu wezwania na przesłuchanie jako osoba podejrzana, w wypadku gdy otrzymamy informacje o tym, że przeciwko nam może zostać wszczęte postępowanie lub kiedy zostaniemy zatrzymani. Umożliwi to nie tylko uniknięcia błędów ale umożliwi  przygotowanie właściwej taktyki procesowej  i zaoszczędzi stresu podejrzanemu.

Obrona w postępowaniu przygotowawczym

Praca obrońcy w postępowaniu przygotowawczym o czyn a art. 286 k.k. obejmuje analizę sprawy, przygotowanie linii obrony,  czynne uczestnictwo w czynnościach procesowych śledztwa lub dochodzenia, takich jak:  przesłuchania świadków, przesłuchaniach biegłych itp. Ponadto pomoc obrońcy jest szczególnie ważna  w sprawach, w których zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Obrona w postępowaniu sądowym

Obrońca w toku postępowania sądowego reprezentuje oskarżonego na rozprawach i posiedzeniach. Obrońca bierze czynny udział w przesłuchaniu świadków, weryfikuje zebrany materiał dowodowy i w razie potrzeby składa stosowne wnioski dowodowe.

Przestępstwo oszustwa - obrońca Rzeszów

Obrona w sprawie o przestępstwo oszustwa - Kancelaria Rzeszów

Jeśli masz więcej pytań dotyczących sprawy karnej w tym przestępstwa oszustwa ( o oszustwo) skontaktuj się z naszą Kancelarią Adwokacką. Numer telefonu, adres korespondencyjny oraz adres e-mail znajdziesz w zakładce KONTAKT. Zapraszamy do siedziby naszej Kancelarii Adwokackiej w centrum Rzeszowa.

Adwokat Rzeszów