Kancelaria Adwokacka
adw. Kinga Duduś

Odszkodowanie od Dewelopera

Jeżeli dokonałeś zakupu mieszkania, domu jednorodzinnego, lokalu użytkowego i okazuje się, że posiada ono wady powinieneś udokumentować to i możliwie jak najszybciej zgłosić ten fakt do dewelopera. Zgłoszenie wad powinno być poparte dokumentacją fotograficzną i żądaniem ich usunięcia. Ujawnione wady są podstawą domagania się odszkodowania lub dążenie do obniżenia ceny nieruchomości lub odstąpienia od zawartej umowy. Wszystko jest uzależnione od konkretnego przypadku.

Doradzamy naszym klientom w jaki sposób udokumentować nieprawidłowości. Współpracujemy również z biegłymi rzeczoznawcami majątkowymi oraz z branży budowlanej. Pomożemy Wam przeprowadzić inwentaryzację lokalu w celu wykazania powstałych nieprawidłowości, które pomogą w przypadku prowadzenia sprawy sądowej na weryfikowanie poprawności wykonania budynku z godnie z dokumentacją projektową - projektem.

Dochodzenia odszkodowania od dewelopera za wady ukryte mieszkania można domagać do kilkunastu miesięcy od zamieszkania. Otrzymamy je gdy ponieśliśmy w związku z tym szkodę.

 

Odszkodowanie od dewelopera Rzeszów

Odszkodowania za wady ukryte mieszkań

 

Do najczęściej stwierdzonych wad należą:

- źle obliczona powierzchnia mieszkania, krzywe ściany, zawilgocenie mieszkania, krzywe podłogi i źle wykonane wylewki, wadliwie wykonana stolarka okienna i drzwiowa, złe instalacje sanitarne, nieprawidłowe docieplenie budynku, brak docieplenia stropu, brak ocieplenia połaci dachowych,  i przemarzanie ścian nieterminowe oddanie mieszkania, celowe opóźnienie budowy.

Nasza kancelaria prawna w Rzeszowie prowadził już kilka podobnych przypadków dochodzenia odszkodowania od nierzetelnych deweloperów. Jeżeli również i Was spotkał podobny przypadek, czujecie się oszukani przez dewelopera umówcie się z nami na spotkanie. Po przeanalizowaniu dokumentów podpowiemy Wam co z tym należy dalej zrobić. Udzielamy porad prawnych klientom oraz reprezentujemy naszych klientów w sądzie. Dążymy również do ugodowego rozwiązywania spraw bez narażania Was na niepotrzebne koszty.

Kancelaria Odszkodowawcza Rzeszów